Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přidej něco zajímavého!!!!! ....přidej komentář....

..........................................................................................................

zdroj: legalizace.cz 

Legalizace.cz - konopí, marihuana, thc, million marihuana march, cannabis social clubs

Domy z konopí mají nižší uhlíkovou stopu

29. 4. 2009 v 18.05

Posted by: admin
filed in Aktuality, Konopí

Jeden komentář

29. 4. 2009 v 18.05

hemp_house.jpg Podle nejnovějšího britského výzkumu jsou domy postavené z materiálů vyrobených z průmyslového konopí významným prostředkem pro snížení emisí oxidu uhličitého. (dále…)

Marihuana brání růstu nádorových buněk v mozku

8. 4. 2009 v 16.14

Posted by: admin
filed in Aktuality, Konopí

Žádný komentář

8. 4. 2009 v 16.14

med_hemp.jpg Te­trahydrocanna­biol, látka obsažená v konopí, podporuje ničení zhoubných rakovinných buněk v mozku. Podle posledních výzkumů je ovlivňuje natolik, že se „požírají“ samy mezi sebou. (dále…)

Výsledky studie: Marihuana by mohla léčit bolest bez intoxikace

31. 3. 2009 v 14.10

Posted by: admin
filed in Aktuality, Konopí

Žádný komentář

31. 3. 2009 v 14.10

cali_pot_0311.jpg Science Daily uveřejnil 14. září informaci, že výzkumníci z Imperial College v Londýně přišli na takovou metodu léčby akutní bolesti marihuanou, která neovlivní mozek pacienta. (dále…)

Marihuana pomáhá u HIV neuropatické bolesti

31. 3. 2009 v 13.47

Posted by: admin
filed in Aktuality, Konopí

Žádný komentář

medi-pot-square.jpg Výsledky randomizované, placebem kontrolované studie ukázaly, že pacienti kouřící marihuanu zaznamenali 34% snížení intenzivní bolesti dolních končetin asociované s infekcí HIV ve srovnání s pouhými 17 % pacientů, kteří byli v placebovém rameni. (dále…)

zdroj:
vesmir.info ( 2007)

Problém odpadu při dlouhé cestě na Mars možná vyřeší bakterie

6. 06.(7:23)

Jakmile se lidé vydají k Marsu, bude muset být vyřešen problém zpracování odpadu, který bude vznikat v kosmické lodi. Skupina bulharských, ruských a belgických vědců proto pracuje na výzkumu bakterií, které budou schopny odpad vyprodukovaný v kosmu konzumovat.

kategorie: mise - mise

diskuse - příspěvků: 0

Oteplování podle studie přinese víc deště

5. 06. (18:14)

Podle nové studie je třeba počítat s tím, že oteplování planety s sebou přinese víc dešťových srážek, než s čímž se dosud počítalo. Její závěry však podle některých expertů stojí v protikladu k většině modelů, které se změnami klimatu zabývají.

kategorie: ekologie - ekologie / Oteplování Země

diskuse - příspěvků: 0

Raketoplán Atlantis má odstartovat 8. června

1. 06. (13:23)

Vedení amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) potvrdilo, že raketoplán Atlantis odstartuje k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) 8. června, tedy v první den třítýdenního "startovního okna".

kategorie: mise - mise / Raketoplány

diskuse - příspěvků: 0

Živit astronauty v kosmu by prý mohly houby rostoucí díky radiaci

1. 06. (7:46)

Houby mohou údajně k přežití využívat pro člověka nebezpečnou radiaci. Jde o překvapivé zjištění, které by prý mohlo v budoucnu pomoci živit astronauty při kosmických cestách.

kategorie: věda & technologie - objevy

diskuse - příspěvků: 1 - poslední: 4. 06. (16:21)

Kosmonauti úspěšně dokončili práce na ISS ve volném prostoru

31. 05. (13:35)

Ruští astronauti Fjodor Jurčichin a Oleg Kotov úspěšně dokončili plánovanou část práce na vnější ochraně Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Během výstupu do volného prostoru trvajícího pět a půl hodiny připevnili na vnější povrch stanice pět z celkem 17 ochranných panelů proti vesmírnému prachu a "kosmickému smetí" z raket, a vyměnili poškozený kabel antény pro satelitní navigaci.

kategorie: mise - mise / ISS

diskuse - příspěvků: 0

Robot objevil na Marsu křemen - podle NASA důkaz výskytu vody

28. 05. (12:22)

Vesmírný robot Spirit na Marsu údajně objevil dosud nejpádnější důkaz dřívějšího výskytu vody na planetě. Při analýze složení půdy v kráteru Gusev zjistil zhruba devadesátiprocentní zastoupení čistého oxidu křemičitého neboli křemene. Vědci z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) jsou přesvědčeni, že takové množství tohoto nerostu se nemohlo do půdy dostat jinak, než za přítomnosti vody.

kategorie: Sluneční soustava - Mars

diskuse - příspěvků: 0

Biopalivo ze škvarků?

24. 05. (15:57)

Vskutku neotřelý nápad dostali dva Poláci z Brzeźna u Toruně. Zhotovili si domácí "rafinerii", v níž hodlali produkovat biopalivo z originální suroviny - vepřového sádla. V dosažení kýženého výsledku jim však zabránila policie, protože opominuli úřední procedury.

kategorie: ekologie - ekologie / Zajímavosti

diskuse - příspěvků: 0

Země může v budoucnu skončit na okraji nové galaxie

19. 05. (7:04)

Pokud se galaxie Mléčná dráha, jejíž součástí je i naše sluneční soustava, v daleké budoucnosti srazí se sousedním souhvězdím Andromeda, jak předpokládají astronomové, vznikne zcela nová galaxie a Země může skončit až někde na jejím okraji. K tomuto závěru došli američtí vědci ze Smithsonova astrofyzikálního střediska Harvardovy univerzity na základě počítačové simulace "srůstání" obou hvězdných systémů. Výsledky svého výzkumu uveřejnili v aktuálním vydání odborného magazínu Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

kategorie: vesmírná tělesa - galaxie

diskuse - příspěvků: 3 - poslední: 3. 06. (22:02)

Ruští kosmonauti se neradi vracejí na Zem

18. 05. (6:07)

Kdyby měli na výběr, ruští kosmonauti by se nejraději nikdy nevrátili zpátky na Zemi. Tuto část své práce mají nejméně rádi.

kategorie: mise - mise

diskuse - příspěvků: 1 - poslední: 18. 05. (12:40)

NASA představil model vesmírného teleskopu, který nahradí Hubblea

17. 05. (6:57)

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) představil model nástupce Hubbleova teleskopu. Vesmírný teleskop Jamese Webba by se měl do kosmu vydat v roce 2013 a vědcům přinést snímky ze vzdálených galaxií, které vznikly krátce po takzvaném velkém třesku.

kategorie: vesmírná technika - družice

diskuse - příspěvků: 3 - poslední: 18. 05. (16:33)

Na nejteplejší známé planetě by i platina roztála jako máslo

16. 05. (6:41)

Americkým astronomům se podařilo ve vesmíru najít teplotního rekordmana. Na povrchu plynného obra s označením HD 149026b panuje teplota 2027 stupňů Celsia. Jde tedy o nejteplejší planetu, jakou se dosud podařilo objevit. Platina by se na ní rozpustila jako máslo.

kategorie: vesmírná tělesa - planety

diskuse - příspěvků: 0

Eněrgija chce vyslat ruské kosmonauty na Měsíc do roku 2015

14. 05. (16:02)

Ruský koncern RKK Eněrgija v sobotu potvrdil své plány vyslat na Měsíc misi s lidskou posádkou do roku 2015. Korporace však podle svého ředitele Nikolaje Sevasťjanova ještě čeká na státní dotace.

kategorie: mise - mise

diskuse - příspěvků: 0

Loď na solární pohon pokořila Atlantik

14. 05. (15:31)

Švýcarský člun na solární pohon přeplul Atlantský oceán bez použití paliva. Šestidenní plavba, kterou plavidlo úspěšně dokončilo v úterý v New Yorku, byla podle skupiny stojící za projektem vůbec prvním zdoláním Atlantiku výhradně s využitím sluneční energie.

kategorie: ekologie - ekologie / Alternativní zdroje

diskuse - příspěvků: 0

Američtí vědci vyvinuli "protiteroristické pivní kvasinky"

11. 05. (7:10)

Američtí vědci geneticky modifikovali pivní kvasinky tak, aby výrazně zezelenaly, pokud okolní vzduch obsahuje molekuly výbušnin. Uvádí se to ve studii odborníků filadelfské univerzity, která byla zveřejněna v nejnovějším čísle časopisu Nature Chemical Biology.

kategorie: věda & technologie - zajímavosti

diskuse - příspěvků: 0

Zemi nevládne člověk, ale hmyz, upozorňují vědci

10. 05. (7:59)

Na planetě Zemi vládne hmyz a nikoliv člověk, protože právě hmyz zpracovává organický materiál a bez něj by ekosystém zkolaboval. Prohlásil to americký paleontolog David Grimaldi, který se ve španělské Vitorii účastní mezinárodní konference o fosilizovaných živočiších.

kategorie: ekologie - ekologie

diskuse - příspěvků: 1 - poslední: 14. 05. (12:14)

Astronomové pozorovali dosud nejjasnější explozi supernovy

8. 05. (11:07)

Američtí astronomové pozorovali údajně dosud nejzářivější zaznamenanou explozi hvězdy.

kategorie: vesmírná tělesa - hvězdy

diskuse - příspěvků: 0

Merkur má podle astronomů tekuté jádro jako Země

8. 05. (6:41)

Planeta Merkur má s velkou pravděpodobností tekuté jádro podobně jako Země. S tímto převratným objevem přišli astronomové působící ve Spojených státech v aktuálním vydání odborného magazínu Science. Použili k němu podobný trik, kterým kuchaři ověřují, zda je vařené vejce ještě syrové, nebo už hotové.

kategorie: Sluneční soustava - Merkur

diskuse - příspěvků: 0

Kosmonauti na ISS čekají na zásilku česneku, citronů a rajčat

7. 05. (7:36)

Většina kosmonautů se shoduje, že ve vesmíru jim více chutnají ostřejší jídla. Také současná posádka na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) Fjodor Jurčichin, Oleg Kotov a Sunita Williamsová dostala prý chuť na ostřejší a slanější. Proto se do další zásilky na oběžnou dráhu, která odstartuje 12. května, přibalí půl kila česneku, 4,5 kilogramu nakládaných rajčat a kilo citronů.

kategorie: mise - mise / ISS

diskuse - příspěvků: 0

Navigační systém Galileo se dostává na rozcestí

6. 05. (17:32)

Evropský navigační systém Galileo, o jehož operační sídlo usiluje Česká republika, se dostává na rozcestí, protože konsorcium soukromých firem příští týden nedodrží ultimátum Evropské komise a nepodepíše kontrakt o vývoji systému.

kategorie: věda & technologie - různé

Přidej něco zajímavého!!!!! ....přidej komentář....

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

test

(oon, 4. 8. 2008 23:04)

http://members.lycos.co.uk/lansky10/